O čem to je?

Jsem létající kurátor, popularizátor a lektor. Vymýšlím roztodivné způsoby, jak posílit vztah k místu a historii, oživit staré synagogy i zámecké areály. Věnuji se prakticky i teoreticky mimoškolní edukaci, lektorské činnosti a zpřístupňování dějin. Hledám způsoby, jak místům naslouchat a jak je přimět vyprávět.

Hledám cesty mezi veřejností a akademiky. Věřím, že jakékoliv téma lze zajímavě představit všem divákům, malým i velkým. Domnívám se, že zpřístupňování není jen prostým zjednodušováním. Za popularizaci považuji hlavně dobrou interpretaci, osvětlení příčin, vztahů a kontextu, názornost a konkrétnost, vypíchnutí nosných příkladů, vztažení ke zkušenosti jednotlivce, učení prožitkem a příběhem, poznávání skrz dialog a aktivizaci diváka. K tomu nacházím inspiraci v muzejní pedagogice, nové muzeologii, skautingu i v imerzivním divadle.

Co mohu připravit pro Vás?

Rád se seznámím s místem nebo památkou, jejíž příběh chcete vyprávět a společně s Vámi najdu vhodnou formu. Velmi si vážím spolupráce s místními historiky a kurátory, jejichž znalosti jsou nepostradatelné pro každé zpřístupňování dějin. Projekt mohu dodat na klíč anebo doporučit osvědčené spolupracovníky z řad ilustrátorů, grafiků, architektů i výrobců interaktivních prvků.

Neváhejte se mi ozvat s Vaším nápadem

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek